Güney Marmara Map Projesi

Herkese Merhaba. Euro Truck Simulator 2 oyununa Road to the Black Sea DLC’si eklenmesi ile biz de bir harita modu yapmaya karar verdik. Bu mod oyuna Marmara’nın Güney kısmını ekleyecek. Projenin ölçeği ana haritadan farklı olarak 1:3 ölçeğinde ilerliyor. Yani oyunda 19 kilometreyi gerçekte 1 kilometre şeklinde giderken bu haritada 3 kilometreyi 1 kilometre şeklinde gideceksiniz.

Bu bize haritaya daha fazla obje eklemeyi ve daha detaylı olmasını sağlar.

Peki haritada nereler olacak diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Yukarıda bir konsept haritamız var. Bu harita bizim son versiyonda çıkaracağımız yerler.

-YENİ MODELLER
Oyun oynarken eksikliğini çok farketmesekte SCS’nin bizlere sunmuş olduğu tabela çeşitliliği çok temel ve eksik. Bizim bu haritayı 1:3 ölçekte yapmamızın sebebi zaten daha fazla detay eklemekti ve yeni modeller ekliyoruz. Öncelikle yeni tabelalar ekledik. Fotoğrafları aşağıda inceleyebilirsiniz.

-YALOVA
Burada şehir içindeki detaylara aşırı özen gösterdik. İDO feribot girişi yapıldı. Elimizden geldiğince bir Türk şehri detayları vermeye çalıştık. Ayrıca Yalova ve Orhangazi yolu olan D575 karayolunu tamamladık.

-ORHANGAZİ

Euro Truck Simulator 2 oyununun büyük bir kitlesinin aslında bu oyunu otobüs modları ile oynadığını biliyoruz ve bu kitle için otogarlar bir gereklilik. Bu yüzden gerçekçi bir otogar tasarladık.


Sanayiler ise gerçekte olduğu gibi şehir dışına Orhangazi Organize Sanayi Bölgesi içine yerleştirildi.

-Gemlik

Orhangazi’de olduğu gibi oldukça büyük bir merkez ile şehir ile ayrılmış sanayi bölgesi bulunmakta. Orhangazi ve Gemlik arasında bulunan Umurbey Viyadük’ü de gerçekte olduğu gibi yapıldı. Ayrıca irili ufaklı yeni modellerde aktarıldı ve aktarılmaya devam edilecek.

Harita Yapımcıları:Kerem Arda Ağkaş ,Yiğit Kağan Arıbaş
Çıkış Tarihi: Güncellenecek !

Bunları da sevebilirsiniz

Güney Marmara Map Projesi” için 13 yorum

  1. ;Çok iyi bildiğim yerlerdir. Yalova inanılmaz olmuş. Bir de Karamürsel gelirse tadından yenmez 🙂

  2. Gemliğin Kurşunlu Mahallesini Yapar mısın? Kurşunlu Mahallesi Gemlik ve Mudanyayı Birbirine Bağlıyor. Yaparsanız Beni Çok Mutlu Etmiş Olursunuz.

  3. Merhaba İstanbul tuzladan başlar istanbul Tuzla’dan itibaren kadıköy ve daha sonra boğazları yapma şansınız var mı eğer olur ise video yayınlandığında izlenme bile rekor kırar diyebilirim

  4. öncelikle bu zamana kadar yapıtıgınız gerek otobüsler gerek haritalar mükemmel sizden ufak bir istegim var ege bölgesinide harita olarak yaparsanız çok seviniriz izmirliller olarak

  5. Cook guzel bir calisma istanbul ankara arasinda izmit ve sakaryayida yaparsaniz cook guzel olur sakarya otobusu var vib turizim guzel paylasimlarinizda gormek isteriz

  6. slm merhaba elinize kolunuza emeğinize saglık başarılı çalışmalrınız var bu gibi çaliışmaların devamını diliyor bekliyoruz inşallah tam türkiye haritası ve otogarlarıyla birlikte yolcu almalı modda yapabılırsınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir